Chateau La Voie- Blaye Cotes De Bordeaux 0,75L

Kód: 1876
Neohodnoceno
Značka: Maison Bouey
199 Kč
Skladem (>5 ks)

S pěknou tmavě fialovou granátovou barvou toto víno odhaluje vůni červeného ovoce, koření s pěknými ostružinovými tóny. Kulatá a výrazná chuť je podpořena jemnými a hedvábnými taniny přinášejícími krásnou eleganci.

 

.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

BLAYE COTES DE BORDEAUX

MAJETEK: Château La Voie vstoupil do rodiny Mayé Eymery v roce 1854. Jeho vinice, původně o rozloze 5 ha, byla dvakrát rozšířena, nejprve otcem Mayé Eymery a nakonec jeho synem současným majitelem na více než generačních 22 ha. Jeho název byl zřejmý, protože hrad se nachází ve vesničce La Voie, pojmenované po římské cestě, po které prochází trasa do Santiaga de Compostela.

TERROIR: 6 pozemků vybraných na stejném pozemku o rozloze 22 hektarů, na svazích Mazionu, s výhledem na ústí řeky Gironde na severovýchod od Blaye, v oblasti známé svými jílovitými a jílovito-vápencovými půdami.

HROZNY: 80 % Merlot, 20 % Cabernet Sauvignon

VINIFIKACE: Fermentace při 30°C v betonových kádích. Macerace 25 dní, extrakce přečerpáváním a vyložením, stáčení dle degustace.

ZRÁTÍ: 1 rok na jemných kalech, 80 % v sudech a 20 % v nových sudech.

CHUŤ: Château La Voie 2014 představuje hutnou červenou barvu s fialovými odlesky. Vůně je komplexní s vůní zralého ovoce, s jemným tónem fialky. Chuť je plná, kulatá a lahodná. Toto víno, které uvolňuje hodně ovoce, má pěknou strukturu a dobrou aromatickou perzistenci s tóny jahod. Velmi pěkný potenciál zrání pro toto okouzlující a vyvážené víno.

„Stéphane Derenoncourt: nejtalentovanější vinař v Bordeaux.

Wine Spectator

Vines Stéphane Derenoncourt, navržený jako produkt

P.S.

Podávejte při teplotě 16 až 18´C.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Hmotnost: 1.251 kg
Obsah cukru: Suché
Alergen: Obsahuje oxid siřičitý
Barva: Červené víno
Objem: 0,75L
Oblast: Blaye Cotes De Bordeaux
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Země původu: Francie
Obsah Alkoholu: 13,5%