Portraits - Chateau Bourcier - Blaye Cotes de Bordeaux 0,75L

Kód: 1882
Neohodnoceno
Značka: Maison Bouey
249 Kč
Skladem (>5 ks)

Krásná červená rubínová barva, intenzivní a jasná. Vůně je svěží a kořeněná, s příchutí černých třešní a ostružin. Příjemný a vláčný chuť s hladkými a kulatými tříslovinami. Pěkný závěr na ovoci s krásnými tóny černého rybízu. Pěkná rovnováha pro toto bohaté a jemné víno

 

.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zajímavosti
Červené víno Chateau Haut-Bourcier je příkladem tradičního suchého vína z Bordeaux, které se vyznačuje dlouhou trvanlivostí - cca 10 let. Víno Chateau Haut-Bourcier zařazené do kolekce "Portréty" ("Portréty"), vydané vinařským domem Maison Bouey. Na každé kolekci lahví je portrét talentovaných vinařů, kteří pokračují v letité tradici Bordeaux a vyrábějí a stáčejí víno vynikající kvality ve svých panstvích. Kolekce zahrnuje vína z předních apelacích Bordeaux, všechna byla lahvována přímo na panství a mají výrazný bohatý a autentický styl. Na etiketě vína Chateau Haut-Bourcier z kolekce "Portréty" je vyobrazen Philip Bursa (Philippe Bourcier) - vinař a majitel panství.

Chateau Haut Bourcier - rodinný majetek Bursa. Tento 30 hektarů vinic v srdci rozlehlé appellasona Blaye-Cotes de Bordeaux.
Historie vinařských aktivit Chateau Haut bursitis začíná malým pozemkem podél ústí řeky Gironde. V roce 1974 Anne-Marie a Philippe Bursa rozšířili hranice rodinného pozemku. Od roku 1999, kdy se k sobě manželé připojili jejich tři děti, se Chateau Haut Bourcier do dnešních dnů neustále vyvíjí a každoročně zlepšuje kvalitu vlastních výrobků.
Vineyard Chateau Haut-Bourcier se nachází na svahu na jílovito-vápencové půdě a tvoří ji převážně Merlot (85 %), doplněný Cabernet Sauvignon (10 %) a Petit Verdot (5 %).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína z Francie
Hmotnost: 1.251 kg
Obsah cukru: Suché
Alergen: Obsahuje oxid siřičitý
Barva: Červené víno
Objem: 0,75L
Oblast: Bordeaux
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot
Země původu: Francie
Obsah Alkoholu: 14%