Bollicina Ice - Prosecco Demi Sec Spumante 0,75L

Kód: 328
Neohodnoceno
Značka: Bollicina
255 Kč
Skladem (>5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny: 100% Glera.

Oblast vinic: severovýchodní Itálie, na mírně svažitých svazích. Vinice Glera jsou vyškoleni Cordonem a vysokou hustotou osázenou mezi 4 až 5 000 rostlinami na hektar.

Sklizeň: Hrozny se sbírají ve druhé polovině září, kdy jsou plně zralé, ale stále si zachovávají nezbytnou vysokou úroveň kyselosti pro výrobu Prosecca.

Vinifikace: Hrozny jsou zničeny a velmi jemně lisovány v pneumatickém lisu. Šťáva je chlazena a před kvašením dochází k přirozenému oddělení pevných látek a šťávy. Vybrané kvasnice se přidají k zahájení kvašení a ihned po kvašení se víno převalí. Aby nedocházelo k malolaktice, je víno ochlazováno.

První kvašení: První kvašení probíhá v nerezových nádržích bez slupky při teplotách nepřesahujících 18 ° C po dobu 8-10 dnů.

Druhá fermentace: Druhá fermentace probíhá velmi pomalu při přibližně 14 ° C v uzavřených nádobách o objemu 150 h. Víno se během tohoto procesu nepřetržitě otáčí, aby se dosáhlo optimálního kontaktu s kaly, aby se dosáhlo měkkosti a těla v hotovém víně.


Degustační poznámky: Bollicina ICE je navržen tak, aby se pil tzv. „on the rocks“.

Je to perfektní aperitiv, podávaný na ledu ve velké skleněné sklenici, s ozdobou 

jahod nebo borůvek nebo limetkou. Aromatické a voňavé, to je jiný způsob, jak pít Prosecco a je to perfektní aperitiv! Bollicina je také vynikající a osvěžující s řadou dezertů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prosecco
Hmotnost: 1.3 kg
Obsah cukru: Suché
Alergen: Obsahuje oxid siřičitý
Barva: Bílé víno
Objem: 0,75L
Odrůda: Glera
Země původu: Itálie